Sincer apreciez faptul ca doamna profesoara ne-a ajutat sa invatam notiunile mult mai usor prin aplicatii,scheme filmulete...A fost distractiv si in acelasi timp relaxant.Nu ma asteptam sa retin notiunile atat de repede.
M-am bucurat pentru ca nu a fost foarte dificil si pentru ca orele s-au desfasurat intr-un mod destul de placut!
Start!:)
The Vampires Diaries
- .....
joi, 8 decembrie 2011
Activitatea nr.11
Din cate imi amintesc am discutat despre caracteristicile hardware ale calculatorului ,despre sistemul de operare si despre numele calculatorului personal .Sincer nu stiam cum sa aflu numele calculatorului .Lectia s-a desfasurat intr-o maniera destul de placuta!!
Activitatea nr.10
In aceasta lectie a fost prezentat Sistemul de operare Windows printr-un filmulet interesant si foarte bine constituit!Pot spune ca stiam cateva notiuni prezente in filmulet ,dar cum se zice ``Repetitia e mama invataturii``!
Activitatea nr. 9
Filmuletele au avut un rol important acela de a e arata pozitia corecta pe care trebuie sa o avem atunci cand stam in fata calculatorului pentru a nu a avea dureri de spate ,cap si diferite parti ale corpului .Si bine inteles timpul petrecut in fata calculatorului nu trebuie sa fie foarte mult,nu trebuie sa neglijam si celelalte activitati cum ar fi plimbarile ,mersul pe bicicleta etc.
Activitatea nr, 8
Sincer ..aceasta lectie ne-a aratat cat de important este sa ne protejam calculatorul de virusi .In concluzie lectia a fost destul de utila!!
Activitatea nr.7
Nu a fost foarte dificila evaluarea insa trebuia sa stim notiunile care ne-au fost predate pentru a putea rezolva exercitiile!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)