The Vampires Diaries

  • .....

joi, 8 decembrie 2011

Aprecieri!

Sincer apreciez faptul ca doamna profesoara ne-a ajutat sa invatam notiunile mult mai usor prin aplicatii,scheme filmulete...A fost distractiv si in acelasi timp relaxant.Nu ma asteptam sa retin notiunile atat de repede.
M-am bucurat pentru ca nu a fost foarte dificil si pentru ca orele s-au desfasurat intr-un mod destul de placut!

Activitatea nr.12

Aplicatiile pe care le-am efectuat au fost usoare ,ora a decurs destul de bine!!

Activitatea nr.11

Din cate imi amintesc am discutat despre caracteristicile hardware ale calculatorului ,despre sistemul de operare si despre numele calculatorului personal .Sincer nu stiam cum sa aflu numele calculatorului .Lectia s-a desfasurat intr-o maniera destul de placuta!!

Activitatea nr.10

In aceasta lectie a fost prezentat Sistemul de operare Windows printr-un filmulet interesant si foarte bine constituit!Pot spune ca  stiam cateva notiuni prezente in filmulet ,dar cum se zice ``Repetitia e mama invataturii``!

Activitatea nr. 9

Filmuletele au avut un rol important acela de a e arata pozitia corecta pe care trebuie sa o avem atunci cand stam in fata calculatorului pentru a nu a avea dureri de spate ,cap  si diferite parti ale corpului .Si bine inteles timpul petrecut in fata calculatorului nu trebuie sa fie foarte mult,nu trebuie sa neglijam si celelalte activitati cum ar fi plimbarile ,mersul pe bicicleta etc.

Activitatea nr, 8

Sincer ..aceasta lectie ne-a aratat cat de important este sa ne protejam calculatorul de virusi .In concluzie lectia a fost destul de utila!!

Activitatea nr.7

Nu a fost foarte dificila evaluarea insa trebuia sa stim notiunile care ne-au fost predate pentru a putea rezolva exercitiile!

Activitatea nr.6

Aceasta lectie a fost destul de scurta si usoara avand in vedere ca stiam cateva notiuni!

Activitatea nr. 5

Ce pot spune despre aceasta lectie este ca mi s-a parut cea mai atractiva ,deoarece am invatat componentele unui calculator .Au fost destul de multe ,dar usor de retinut!

Activitatea nr.4

Aceasta activitate mi-a placut am discutat despre :Informatica si Tehnologia Informatiei,Sistemul de calcul ,Informatia si data.Am invatat multe notiuni pe care nu le stiam.

A fost o lectie destul de interesanta si in acelasi timp utila!

Activitatea nr.3

Am discutat impreuna cu doamna profesoara despre rezolvarea testului initial .M-am descurcat bine :)!

Activitatea nr.2

Mi-au placut exercitiile chiar au fost interesante ,nu a fost un test plictisitor si a fost destul de usor!!

miercuri, 21 septembrie 2011